Dojmy a pocity

10. Jubilejní ročník je za námi a v první řadě bychom rádi chtěli poděkovat Faridě Bolkunové za to, že vážila takovou dalekou cestu za námi do České republiky, aby se mohla s námi opět podělit na semináři o své znalosti, popsala a posoudila zde naše psy a provedla výstavu. Touto cestou ji ještě jednou přejeme mnoho zdraví a síly do dalších nadcházejících let.
Další poděkování patří zahraničním hostům Bohdanovi Patynskému a Artemovi Čornoštanovi za účast na letošním ročníku. Hlavnímu sponzorovi Jk Animals za krásné ceny ve formě krmiv Sams field. Jaroslavovi Sekaninovi alias Carlosovi za excelentní provoz občerstvení, jeho ženě Pavlíně za práci v kruhu. Hance Chudomelové za pěkný překlad. Myslíme, že tři roky obětavého překládání stačilo a budeme rádi, když ji v příštích ročnících potkáme jako účastníka v kruhu. Jančimu Jakubíkovi za kameru a pomoc s technickým zázemím. Restauraci Železná růže Brno za řízky na páteční seminář, Matůšovi Liptákovi za víno a držky, které nám v pátek uvařila Edina Vargová a v sobotu, kdo měl ruce i nohy. Veronice Jirků za skvělé větrníky. Všem fotografům, Ivanovi, Lucii, Mirce, kteří nám své umělecké snímky poskytnuli k zveřejnění. Prostě všem, kteří přiložili ruku k dílu. Chtěli bychom poděkovat za desetileté patronství této jedinečné akce Dušanovi alias Giovanni Papu, který to tímto 10. ročníkem ukončil a zůstává dále jako čestný, doživotní host.
Moc negativního toho na letošní Řásné nebylo, snad až na vyrušování na semináři. Mějme prosím úctu a respekt k zahraničním hostům. Chvílemi nám bylo až stydno, když se nám 70. letá Farida snažila něco říct a musela skoro křičet, aby ji bylo slyšet. Koho to nezajímá, anebo už všechno ví, může se jít klidně bavit do restaurace, která byla otevřená. Jinak si myslíme, že tato akce byla příjemná a povedená. Nyní stojíme před velkým rozhodnutím, zdali pokračovat, anebo jak se říká – v nejlepším přestat. Bohužel, spousta lidí pořád nechápe smysl této akce. Řásná není o výstavních ambicích, titulech, vítězstvích a prohrách – od toho jsou fci výstavy. Dále pletichaření na chatkách a vytváření různých skupinek… Je to akce, kde se všichni na víkend se svými psy setkáme. Poklábosíme u piva, zazpíváme si, vyměníme poznatky, rady a zkušenosti. Mrzí nás, že nejsme schopni se večer všichni sejít na hřišti a bavit se o našem milovaném plemeni. Pokud toto jedinečné setkání má zůstat zachováno, tak je nutné připravit spoustu zlatých trenek, které budou předávány za dosažené vítězství na Řásné, aby se znovu připomnělo, o co se zde vlastně hraje.

Pevně věříme, že většina lidí smysl této akce chápe, a proto se všichni setkáme poslední květnový víkend 24-26.5.2019 v ŘÁSNÉ.