Řásná 2023

Setkání milovníků a přátel plemene SAO.

14. ROČNÍK 26-28.5.2023
Hlavní host: Darnanaev Allamurad Vepa Ašchabad Turkmenistán.

Camp Velkopařezitý, Řásná 10, 588 56 Řásná, Czech republic

👉PROGRAM👈

Pátek 26.5.2023
Příjezd do kempu, chatky budou nachystané nejdříve po 14.00
20.00 – Seminář a beseda se zahraničním hostem.Posezení s přáteli na hřišti (pivo, limo, grilování)

Sobota 27.5.2023
9.00 – Individuální posuzování psů hlavním hostem
12.00 – Přestávka na oběd
14.00 – Individuální posuzování psů hlavním hostem
16.00 – Dětská výstava
18.00 – Tombola
20.00 – Seminář a diskuse o problematice s vlky a požadavky na pastevecké psy s chovatelem ovcí p. Menčíkem.

Neděle 28.5.2023
9.00 –
speciální výstava sao a vyhlášení vítězů 14.ročníku

Darnanaev Allamurad (Vepa) Ašchabad Turkmenistán. Вепа Туркмен
První jeho střetnutí s turkménským alabajem bylo v jeho 11 letech, při boji Ak Ajiho s Karagulokem. Aktivně a naplno začal pracovat s plemenem v roce 1995 a již o rok později začalo jeho soudcování na poli testových střetnutí. Od roku 2017 působí ve funkci ředitele turkmenského klubu Turkmen Iti. Vepa vyzařuje obrovským přehledem o plemenu a psech v Turkmenistánu. Jeho učitelkou nebyl nikdo jiný, než Farida Bolkunova, kterou oslovoval МАМА. Na Vepy se moc těšíme a doufáme, že nás svým pohledem a znalostmi o plemeni posune již na 14.ročníku setkání v Řásné opět v před.

14. ROČNÍK 26-28.5.2023 Setkání milovníků a přátel plemene SAO.
Hlavní host: Darnanaev Allamurad (Vepa) Ašchabad Turkmenistán.

Zveme všechny milovníky, fanoušky, chovatele a majitele SAO již na 14.ročník této jedinečné akce v České republice, konané již tradičně ve Velkopařezitém kempu v ŘÁSNÉ.


Ve zkratce: pátek večer (20.00) -seminář, v sobotu posouzení našich psů. Odpoledne předvedení psů našimi nejmenšími milovníky a tombola. Večer bouřlivá diskuse. Neděle – Výstava a vyhlášení vítězů zlatých trenek, kterými připomínáme smysl celé Řásné. Po celou dobu 14.Ročníku pojede bohaté občerstvení, které je pro všechny účastníky v ceně. Doufáme, že právě tam se všichni setkáme a podiskutujeme o našich psech i jinak než na sociálních sítích. Dále samozřejmě bude v provozu po celou dobu restaurace, která nám bude k dispozici. Pokud by se někdo cítil na výpomoc s přípravou a úklidem, tak budeme rádi. A to i za věcné dary do tomboly, která měla u vás velký ohlas a pro nás snížení deficitu.

Příspěvky za Řásnou na všechny tři dny jsou pro letošní rok 60eur/1500czk za prvního a 50eur/1250czk za druhého psa, za třetího psa je 40eur/1000czk. Další psi jsou zadarmo. Příspěvky se vztahují na každého psa, který bude na Řásné, bez ohledu, jestli se zúčastní soutěží. Dalším příspěvek je 20eur/500czk na osobu starší 15 let bez ohledu na to, kolik má sebou psů. Tyhle příspěvky jsou na občerstvení, které je pro všechny hosty po celou dobu k dispozici ve stánku u kruhu, samozřejmě kdo bude chtít dobrovolně přispět něco na víc, kasička bude ve stánku na svém místě. Potěší to, poněvadž v dnešní složité době se to nedá táhnout ze svého a udržet standart Řásné je každým rokem těžší a hlavně dražší. Vyplněnou přihlášku prosím pošlete na email: rasna.vlkodav@gmail.com

Ceny ubytování: Kemp Velkopařezitý 1-2 osoby v chatce – Kč 950,-/noc 3 osoby v chatce – Kč 1300,-/noc 4 osoby v chatce – Kč 1550,-/noc Automobil 50,-/den, rekreační poplatek 20,- os/den, poplatek za psa 50,-/den.

Při vaší nepřítomnosti uhrazené příspěvky v žádném případě nebudeme vracet, použijí se na kompenzaci vzniklých problémů s neúčastí. Kemp pronajímáme celý. Pokud budou chatky obsazeny, je možné ubytovaní ve vlastních stanech, karavanech, popřípadě v okolních penzionech. Tím, že se každý rok snažíme o hlavního hosta ze zahraničí, především Turkmenistánu, vyhrazujeme si právo v případě jeho absence ho nahradit. Bohužel, tohle ovlivnit nejde i když pro to děláme maximum. Doufáme, že vše vyjde tak jak má. Na chs, anebo majitele psů jsou tolerovány dvě osoby. Návštěvníci navíc si musí zaplatit samostatně. Děti do 15 let jsou zdarma a navíc pokud se zúčastní dětské výstavy budou odměněny, není nic důležitějšího, než vychovat novou generaci milovníků tohohle úžasného plemene. Pro účastníky bez psů není možná rezervace chatek dopředu a příspěvek je 60eur/1500czk. Rezervace a příspěvky řešte pouze s Ivou tel.:+420774876977 email: rasna.vlkodav@gmail.com. Mě nevolejte, dělám v tom prý jen bordel:-). V případě rezervace chaty je potřeba příspěvek uhradit do týdne, jinak bude chata nabídnuta dalšímu. Bez uhrazeného příspěvku nelze držet rezervaci chatky! Ubytování se platí jako každý ročník přímo v kempu. Prosíme všechny účastníky, kteří berou své psy na chatky, aby po svých miláčcích patřičně uklidili. Nesmíme zapomínat na to, že máme dovoleno si vzít psy na chaty, zatímco v žádných jiných kempech psy nechtějí, tak si to prosím nepokazme. Sbírání a úklid exkrementů je samozřejmostí, v minulých letech nám byla navýšena cena za odpad a úklid. Dále je jako každý rok, PŘÍSNÝ ZÁKAZ POHYBU PSŮ NA VOLNO, nutný je pevný úvaz, každý majitel odpovídá za svého psa a za škody způsobené jeho psem. Ubytovaní v chatkách zodpovídají za tuto chatu v čase ubytování a způsobené škody, které uhradí na místě majiteli kempu. Vezměte si prosím PRO JISTOTU platné očkovací průkazy svých psů, pro případ kontrol. Setkání milovníků a přátel plemene SAO 26-28.5.2023 v Řásné na kterou jste srdečně zvaní všichni, je SOUKROMÁ AKCE, veřejnosti, která se nenahlásí je tato akce nepřístupná a se vstupem pouze jen pro nahlášené účastníky. Příspěvky posílejte na účet: Česká republika 1322754029/3030 Zahraniční euro platby 1322754037/3030 IBAN CZ83 3030 0000 0013 2275 4037 BIC(SWIFT) AIRACZPP (Platba pro zahraniční hosty euro je bez dalších poplatků)

Tato akce je SOUKROMÁ a není pod záštitou žádné organizace. Výstava, na kterých jde hlavně o subjektivní pohled na plemeno pozvaného hosta, nejsou na tomto jedinečném setkání to nejdůležitější, proto i ta hlavní cena v podobě zlatých trenek. Důležité je potkat se s přáteli a užít si krásný víkend. Soutěživost nechte doma a místo ní přibalte do batohu úsměv a dobrou náladu. Snažíme se o to, aby si každý účastník odvezl z Řásné spoustu poznatků, zážitků a v neposlední řadě i dárků a cen. Přijďte všichni bez rozdílů podpořit se svými psy tuhle jedinečnou akci v České republice.

TĚŠÍME SE NA VÁS!