Řásná 2019

ŘÁSNÁ 2019 – 11.Ročník setkání milovníků a přátel plemene SAO

24.5. 2019 – 26.5 2019

Zveme všechny milovníky, fanoušky, chovatele a majitele SAO, již na 11.Ročník této jedinečné akce v České republice, konané již tradičně ve velkopařezitém kempu v ŘÁSNÉ.

Letos k nám již tradičně zavítá náš čestný host a člověk, který udělal pro naše plemeno kus práce a je za ním bohatá historie se SAO, naše milovaná Farida Bolkunova.

V roli hlavního hosta a posuzovatele letošního ročníku s radostí přivítáme jednoho z nejvýznamnějších chovatelů turkménského alabaje v Turkmenistánu Gundogdyho Saparova z města Tedžen.

Gundogdy Saparov se zajímá chovem, testy. Odchoval mnoho krásných, typických, pracovních psů (Pelen, Tochmet, Jalta, Erlen, syn Gotura) fen (Karabaš, Gojunči) a mnoho dalších významných psů. Gundogdy se vyznačuje svým srdečným postojem, laskavostí a velkou láskou ke psům. Je již dědečkem, má vnoučata, ale nevzdal se své oblíbené práce. Pracuje v zemědělském družstvu, blízko k přírodě, kde se často setkává s pastýři. V chovu se drží pravidlem, že naši psi jsou psy pasteveckými a ne bojovými, ač se psy jezdil na výpravy do Ruska, Ukrajinu, Kazachstán, Pjatigorsk atd.

Dále našimi hosty budou Seinč, majitel Šampiona Akbaje a Maksat majitel legendárního Alamana, jako zástupci nastupující mladé generace chovatelů SAO v Turkmenistánu. Která zaznamenává první velké úspěchy jejich chovatelské práce v zemi původu.

Další naši hosté, budou zástupci asociace chovatelů turkmenských vlkodavů ERČU z Ukrajiny, v čele Bogdanem Patynski a další.

Během víkendu na tradičním setkání v Řásné si pro vás organizátoři připravili bohatý program, který se bude lišit od minulých ročníků výstavou navíc.

Ve zkratce: pátek-Seminář s našimi turkmenskými hosty, v sobotu výstava a posouzení našich psů Gundogdym Saparovem a Faridou Bolkunovou. Večer seminář se všemi zahraničními hosty o chovu a jeho směrování v pastevectví, testech, šampionátech. Neděle- speciální výstava a vyhlášení vítězů zlatých trenek, kterými připomínáme smysl Řásné.

Po celou dobu 11.Ročníku pojede bohaté občerstvení pod vedením Carlose. Doufáme, že právě tam se všichni setkáme a poklábosíme o našich psech.