Dojmy a pocity

Dojmy a pocity ŘÁSNÁ 2019

Vážení přátelé je za námi 11.ročník akce pro milovníky a přátele plemene SAO „ŘÁSNÁ“ a je čas rekapitulace a napsání našich už tradičních dojmů a pocitů.

Toto skvělé setkání milovníků plemene SAO nemá v celé Evropě obdoby. Chceme velmi poděkovat všem, kteří se zúčastnili a pomohli nám vytvořit pomalu rodinnou atmosféru během celého víkendu. Stejně si také vážíme, že i přes prvotní zklamání znemožnění příjezdu našich hostů z Turkmenistánu, lidé nezlomili hůl nad akcí, přišli, ukázali své psy a dodali nám další sílu a elán do organizace 12.ročniku „2020“ s naším příslibem udělat všechno možné i nemožné k zajištění hosta ze  střední asie. Velké poděkování patří našim zahraničním hostům,Bohdanovi Patynskému,Dimovi Dětkovičovi,Arčimu Čornoštanovi za seminář a obě výstavy.Další velké děkuji patří lidem, kteří se o tuto akci zasloužili velkou pomocí a to Jankovi a Jance Jakubíkovým,Martinovi a Janě Brňovjákovým,Jaroslavovi a Pavle Sekaninovým. Stejně také hlavnímu sponzorovi JK ANIMALS, který nás každoročně podporuje výborným krmením pro naše miláčky a to značkou Sam’s Field  a sponzory z řad tradičních návštěvníků Řásné při bohaté tombole Borisovi Kopeliovičovi za spoustu jeho knih,Romanovi Kohůtovi za víno,Katce Škrlové za krásné trika a tašky Psichopat a v neposlední řadě Ivě Šafárové za mnoho cen pro pejsky a hlavně za to,že ji tombola napadla a zrealizovala a věnovala ji spoustu času a financí.Byl to dobrý nápad,díky kterému se nám podařilo snížit finanční deficit.Doufáme,že se uchytí a lidé dle svých možností tombolu podpoří.Dále by jsme chtěli poděkovat Tomáši Magovi z Brněnské restaurace Železná růže za páteční řízky, rodince Hrmelových,kteří věnovali sladkosti pro děti a pomohli vždy tam kde to hořelo.Veronice Jirků,která přivezla kotel a věnovala dršťky na vynikající perkelt, který uvařila Edina.Darince a Mirovi za překlad, Gabovi a Koblížkovi za hudební doprovod, fotografům a v neposlední řadě všem, kteří v neděli zůstali a pomohli nám vše zbalit “Jakubíkovi,Brňovjákovi,Roman Kohút,Matůš Lipták.Bohdanka“, která na víc posbírala po sobě asi 108574 vajglů.Závěrem děkujeme všem, kteří jakkoliv přiložili ruku k dílu.Doufáme, že jsme na nikoho nezapoměli.

Akce se setkalo mnoho lidí známých, tradičních návštěvníků, ale i nových lidí které každoročně tato akce přináší a tím se zvyšuje úroveň. Za poslední léta kráčíme správným směrem a naším hostům ukazujeme každoročně více a více kvalitních zajímavých jedinců z nichž mají mnohdy posuzovatelé problém vybrat.Co se týče rozhodčích, tak Řásná není klasická výstava fci,ale je to hlavně akce, že když Vám není něco jasné(váš posudek exteriéru,rozhodnutí pořadí, prostě cokoliv, tak zahraniční hosté jsou zde proto na celý víkend,aby Vám své verdikty vysvětlili osobně.Nebojte se přijít a zeptat se.Je to rozhodně lepší, než nějaké dohady a spekulace) Každopádně však nejsou důležité výsledky a jako tradičně vítěz vyhrál „zlaté trenky“ což je znak toho, co je vlastně důležité pro tuto akci. A to pochopení, láska k plemeni,potkat se s přáteli.Tohle nás posouvá vpřed a motivuje do další práce a dalších ročníků.

Jako organizátoři tohoto 11 ročníku máme z letošní Řásné dobrý pocit i dojem.Připadlo nám,že spousta lidí pochopila smysl a že na letošní akci byli lidé více stmelení.Důležité je,že nás nevykolejili problémy se zahraničními hosty,telefonáty majiteli kempu o srazu bojových plemen,atd a díky policii jsme se v kempu cítili bezpečně a akci si náležitě užili.Kemp byl spokojený a díky tomu máme termím na 12.ročník.

Děkujeme a za rok znovu na Řásné.